v
   
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کردم
EN | FA
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱
اینجا هستیدSkip Navigation Links
Loading the player ...

سولفادیازین+تری متوپریم


  

گروه دارویی : آنتی بیوتیک

شکل دارویی : بلوس خوراکی

ترکیب: هر بلوس حاوی 1000 میلی گرم سولفادیازین  و 200میلی گرم تری متوپریم  می باشد .

مکانیسم اثر :

تری متوپریم آنتی باکتریال صنعتی و یک داروی ضد میکروبی با قدرت تاثیر فراوان علیه اکثر میکروب های گرم مثبت و گرم منفی می باشد. تری متوپریم به صورت مهار کننده  آنزیم دی هیدروفولات ردوکتاز که در تبدیل اسید فولیک به اسید فولینیک نقش دارد، عمل می نماید. این ماده در تکثیر و متابولیسم میکروب ها بسیار موثر است.

سولفادیازین قدرت ضد میکروبی تری متوپریم را دو برابر می کند. سولفادیازین و به طور کلی سولفانامید ها شباهت زیادی با اسید پارا آمینوبنزوئیک دارد و هنگامی که سولفانامید به غلظت کافی وجود داشته باشد از تبدیل اسید پارا آمینوبنزوئیک  به اسید فولیک جلوگیری می نماید. بنابراین سولفادیازین در مرحله اول متابولیسم میکروب را از بین میبرد و در صورت امکان در مرحله بعدی متابولیسم تری متوپریم، از تبدیل از تبدیل اسید فولیک به اسید فولینیک ممانعت می کند.

گونه هدف : گوساله ، کره اسب و گوسفند

   موارد مصرف : این ترکیب بر اکثر میکروب های گرم مثبت و گرم منفی مولد بیماری های عفونی دستگاه های تنفس ، گوارش ، ادراری و تناسلی دام که نسبت به برخی از آنتی بیوتیک ها و سولفانامیدها مقاومت نشان می دهند ، موثر است .

مقدار و روش مصرف :

در گوساله ، کره اسب و گوسفند یک عدد بلوس به ازای هر 40 کیلوگرم وزن زنده دام توصیه می شود . بهتر است دوز روزانه را به دو قسمت تقسیم و با استفاده از بلوس خوران ، در دو وعده به حیوان بخورانید . لازم است درمان 3 تا 5 روز ادامه یابد .

موارد منع مصرف : از مصرف در دامهایی که شیر آنها به مصرف انسانی میرسد خودداری گردد .

زمان پرهیز از مصرف :  گوشت : 5 روز

شرایط نگهداری : در جای خشک و دمای کمتر از 25 درجه سانتیگراد و دور از نور نگهداری شود .

بسته بندی : بلیستر های 10 عددی در جعبه های 50 عددی

 

فقط برای مصرف دامپزشکی 
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت تولید داروهای دامی ایران می باشد