v
   
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کردم
EN | FA
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱
اینجا هستیدSkip Navigation Links
Loading the player ...

مولتی ویتامین +الکترولیت

گروه دارویی: ویتامین 
شکل دارویی : محلول خوراکی  
ترکیب: هر میلی لیتر از محلول حاوی: 
Vitamin A            10000     IU
Vitamin B1                 2    mg
Vitamin B5                 5    mg
Potassium chloride      1    mg
Vitamin D3            3000    IU
Vitamin B2                2    mg
Vitamin B6                1    mg
Magnesium chloride      3    m
Vitamin E                  5    mg
Vitamin B3              10    mg
Sodium chloride               10     
فارماکوکینتیک: 
ویتامین های گروه B بخوبی از دستگاه گوارش جذب شده و درجریان خون راه می یابند.تمام ویتامین ها دراندام ها وبافتهای بدن توزیع شده و با مقادیرکم درون هرسلول یافت می شوند.این گروه از ویتامین ها در کارکردهای متابولیکی و آزادسازی انرژی از مواد غذایی شرکت می کنند. ویتامین ها در دستگاه گوارش تغییر شکل نداده و به صورت کامل از روده جذب شده و به کار گرفته می شوند. ویتامین های E,D,A در ابتدا وارد دستگاه لنفاوی شده و سپس برای رسیدن به کبد و سایر بافت های بدن به خون وارد می شوند. در طیور، این دسته از ویتامین ها به طور مستقیم به جریان خون راه می یابند.
موارد مصرف : 
کاهش ویتامین های گروه B در طیور، باعث به وجود آمدن مواردی از قبیل: کمبود ویتامین B1و B2 موجب کاهش رشد و عدم تحمل در برابر استرس های حرارتی و فلجی پا می گردد. کمبود ویتامین B3 موجب آماس مخاط دهان و زبان، رشد ناکافی پرها، درماتیت ناحیه سر و پا،  تورم زانو و پرانتزی شدن پاها می گردد. کمبود ویتامین B5 و B6 باعث کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری ها و عوامل استرس زا، ایجاد ضایعات جلدی در 
پوست ناحیه پا، رشد ناقص استخوان ها و کاهش رشد می گردد. مولتی ویتامین+ الکترولیت در درمان و پیشگیری از کمبود ویتامین ها، ضعف و بی اشتهایی، کاهش رشد، بی حالی، لاغری و کاهش مقاومت در برابر بیماری های عفونی توصیه می شود. این محلول در مواردی که طیور به دلیل ابتلا به بیماری های مختلف و کمبود مواد غذائی ناشی از تغذیه ناقص، دچار عوارضی از قبیل کاهش و توقف در رشد و تولید تخم مرغ، پایین آمدن میزان جوجه آوری مربوط به غیر طبیعی شدن و مرگ جنین، کم شدن مقاومت بدن در مقابل بیماری ها، نرمی پوسته تخم مرغ، انسفالومالاسی، پروزیس و سایر عوارض مربوط به کمبود ویتامین ها می شوند، تجویز می گردد. الکترولیت ها به طور اختصاصی جهت تنظیم تعادل الکترولیت های بدن در مواقع ابتلا به اسهال های باکتریایی، ویروسی، تک یاخته ای و غیره، بی حالی، از دست دادن آب بدن( دهیدراسیون) مورد استفاده قرار می گیرد. الکترولیت ها در حفظ و نگهداری حجم کلی مایعات بدن و جلوگیری از تغییرات اسمزی در مایعات داخل و خارج سلولی موثر می باشند. همچنین در کوتاه نمودن دوره نقاهت و تسریع در بهبود بیماری ها توصیه می گردند.
مقدار و روش مصرف : طبق دستور دامپزشک 
پیشگیری: 1 میلی لیتر از محلول در یک لیتر (یک بطری کامل یک لیتری در 1000 لیتر و یا یک شیشه 250 سی سی در 250 لیتر )آب آشامیدنی به مدت 2 روز.
درمان: 1 میلی لیتر از محلول در 800 میلی لیتر( یک بطری کامل یک لیتری در 800 لیتر و یا یک شیشه 250 سی سی در 200 لیتر) آب آشامیدنی به مدت 5-3 روز.
موارد احتیاط:  
محلول رقیق شده حداکثر تا 12 ساعت پس از تهیه باید مصرف شود. مصرف ویتامین های مورد نیاز بدن طیور و الکترولیت ها به جز در موارد لازم و با مقادیر توصیه شده توسط دکتر دامپزشک جایز نمی باشد. 
شرایط نگهداری: در مکان خشک و در دمای زیر 25 درجه سانتی گراد   و دور از نور نگهداری شود.
 بسته بندی: 
در ظروف پلی اتیلنی 50 میلی لیتری 

 
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت تولید داروهای دامی ایران می باشد