v
   
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کردم
EN | FA
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱
اینجا هستیدSkip Navigation Links > صفحه نخست > محصولات > تولیدی > آبزیان > آکوافلور(فلورفنیکل 50%) > آکوافلور(فلورفنیکل 50%)
Loading the player ...

آکوافلور(فلورفنیکل 50%)

فلورفنیکل 50 %

(آکوا فلور)

پودر مخلوط با دان

ترکیبهر ساشه 100 گرمی آکوافلور حاوی 50 گرم فلورفنیکل می باشد.

• گونه هدف: آبزیان

موارد مصرف: این محصول در درمان بیماریهایی از ماهیان گم آبی(تیلا پیلا) و سرد آبی(قزل آلا) پرورشی موثر است که توسط باکتری های حساس به فلورفنیکل ایجاد می شوند. آکوا فلور در درمان و کنترل یرسینیوزیس فرونکولوزیس، ویبروزیس، پاسترولوزیس،استرپتوکوکوزیس، سپتی سمی روده ای، بیماری آبهای سرد، کولومناریس، عفونتهای ادوارد زیلایی،میکسوباکتریایی و ریکتزیایی موث است. درمان باید زمانی صورت گیرد که بیماری به طور صحیح تشخیص داده شده باشد.

مقدار مصرف: در مصرفی برای ماهیهای گرم آبی(تیلا پیلا) و سرد آبی(قزل آلا) پرورشی بین10 تا 15 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن زنده ماهی به مدت 10 روز متوالی یا بر حسب شدت بیماری با تشخیص دامپزشک در بیماریهای باکتریایی می باشد.
•روش مصرف: این محصول به صورت مخلوط با غذای ماهی مصرف می شود: برای الحاق دارو به خوراک، مقدار مشخص از فلورفنیکل 50 % به ژلاتین 5%(5 گرم ژلاتین در 100 سی سی آب حداکثر دمای 40 درجه حل شود.) اضافه شود. لازم به ذکر است میزان محلول ژلاتینه باید متناسب با میزان خوراک داروی محاسبه شده باشد به طوری که خوراک فرم اصلی خود را از دست نداده باشد و کلیه خوراک با دارو پوشش داده شده باشد.
سپس محلول ژلاتینه حاوی دارو به صورت افشانه حداکثر در 5 درصد از خوراک روزانه الحاق شود و حداکثر تا 15 دقیقه پس از الحاق در سه نقطه از استخر(ابندا، وسط و انتها)در حداقل بازه زمانی 20 دقیقه به ماهیان خورانده شود طوری که کلیه گله اعم از ماهیان با اشتهای بالا و کم از سطح یکسان دریافت دارو برخوردار شوند.
در صورتی که دسترسی به ژلاتین مقدور نباشد می توان از روغن سویا حداکثر به میزان 3 تا 5 سی سی برای هر کیلوگرم غذا به عنوان حامل استفاده شود.
در وعده غذایی ماهیانی که آکوافلور به آن اضافه شده نباید دارو یا مکمل ویتامینه دیگری اضافه گردد.
•توجه: از تماس مستقیم با چشم و پوست و همچنین استنشاق آن خودداری نمایید.
هنگام کار با این محصول از لباسهای محافظ، دستکش و ماسکهای تنفسی استفاده کنید. در صورت تماس محصول با چشم فورا موضع را با آب به طور کامل بشویید و در صورت تداوم مشکل به پزشک مراجعه شود.
•زمان پرهیز از مصرف: مدت زمان پرهیز از مصرف ماهی از زمان قطع دارو در دمای 15 تا 17 درجه سانتی گراد به میزان 250 روز درجه می باشد.
•شرایط نگهداری: در جای خشک و دمای کمتر از 30 درجه سانتی گراد و دور از نور نگهداری شود. در صورت باقی ماندن مقداری از دارو در بسته، به نحوی با استفاده از گیره و بست از انحنا مسدود شود که جریان هوا به حداقل برسد.
 
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت تولید داروهای دامی ایران می باشد