v
   
عضویت در سایت |  رمز عبور را فراموش کردم
EN | FA
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
اینجا هستیدSkip Navigation Links > صفحه نخست > محصولات > تولیدی > طیور > آنتی بیوتیک > اسلینومیکس
Loading the player ...

اسلینومیکس

گروه دارویی:
آنتی بیوتیک
شکل دارویی:
پودر محلول در آب
ترکیب:
هر ساشه 150 گرمی حاوی 33/3 گرم لینکومایسین خالص به صورت لینکومایسین هیدروکلراید و 66/7 گرم اسپکتینومایسین خالص به صورت اسپکتینومایسین سولفات می باشد.
مکانیسم اثر:
لینکومایسین از گروه آنتی بیوتیک های باکتریو استاتیک است است که به تحت واحد 50S ریبوزم متصل و سنتز پروتئین را مهار می کند، طیف اثری مشابه ماکرولید دارد ولی از نظر ساختمانی با آن تفاوت دارد. اسپکتینومایسین یک آنتی بیوتیک آمینوسکتیول است که از طریق متصل شدن به قسمت 30S ریبوزم از تولید پروتئین جلوگیری می کند.
این دو ماده با اثر سینرژیسمی با یکدیگر روی باکتریهای گرم مثبت از قبیل استافیلوکوک، استرپتوکوک ها و باکتری های گرم منفی مانند سالمونلا و اشریشیاکلی، پاستورلا و همچنین روی مایکوپلاسما موثر می باشد.

موارد مصرف: 
برای پیشگیری و درمان CRD ناشی از مایکوپلاسماها و CRD complex ناشی از مایکوپلاسماها و اشرشیاکلی حساس به لینکومایسین و اسپکتینومایسین و برای وزن گیری مطلوب تر طیور توصیه می شود.
مقدار و روش مصرف:
پیشگیری CRD و CRD complex: یک ساشه 150 گرمی را در 200 لیتر آب آشامیدنی حل کرده و به مدت 3-5 روز در روزهای اول زندگی جوجه خورانده شود. این مقدار دارو به مدت 1-2 روز در سن 4 هفتگی یا همزمان با هر استرس مانند واکسیناسیون در اختیار جوجه ها قرار بگیرد.
درمان CRD و CRD complex: با مشاهده اولین علایم بیماری CRD داروی تهیه شده در مقیاس 0/5 گرم آنتی بیوتیک پایه در یک لیتر آب (یک ساشه 150 گرمی در 200 لیتر آب آشامیدنی) به مدت 3 روز متوالی به عنوان تنها منبع آب آشامیدنی در اختیار جوجه قرار دهید.
افزایش وزن جوجه ها: 50 میلی گرم آنتی بیوتیک پایه در هر روز برای هر کیلوگرم وزن بدن در طول هفته اول زندگی جوجه استفاده می شود.

تداخلات دارویی:
از تجویز همزمان دارو با ماکرولیدها و فلورفنیکل خودداری کنید.
موارد احتیاط:
در صورتی که پس از 3-5 روز درمان، پیشرفتی در قطع علائم دیده نشد، بررسی و تشخیص بیماری را مجددا ارزیابی نمایید. محلول آماده شده را به جز طیور، در اختیار سایر حیوانات قرار ندهید.
زمان پرهیز از مصرف:
گوشت طیور: 2 روز پس از آخرین تجویز
شرایط نگهداری: 
در جای خشک و در دمای کمتر از 25 درجه سانتی گراد و دور از نور نگهداری شود.
بسته بندی:
ساشه های آلومینیومی 150 گرمی.


 
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به شرکت تولید داروهای دامی ایران می باشد